Ako pracujeme

Každá inštalácia sa začína jasným zadefinovaním konečného cieľa. Naše takmer desať ročné skúsenosti s inštaláciou vysokokvalitných audio komponentov jasne preukázali, že na výslednom zvuku sa až viac ako z polovice podiela inštalácia.

Ozvučenie automobilu ponímame ako organický celok so schopnosťou ďalšieho vývoja. Napočiatku sa snažíme spoznať klienta a jeho osobné požiadavky, aby sme mohli navrhnúť optimálne riešenie, ktoré musí často krát vyhovovať úplne protichodným požiadavkám. Základom je vždy druh preferovaného hudobného žánru(pop, rock techno, klasická hudba...), požadovaná úroveň hlasitosti, spôsob inštalácie(show car, skrytá montáž). V maximálnej miere sa snažíme pri návrhu minimálne obmedziť úžitkové vlastnosti a zabezpečiť užívateľovi logické a jednoduché ovládanie aj zložitého viac zónového multimediálneho systému. Samozrejmosťou je dosiahnuť čo najúčelnejšie využitie vynaložených prostriedkov. Uplatňujeme pri tom naše bohaté skúsenosti z high-end systémov pre stereo a multikanálovú reprodukciu. Našim cieľom nie je ozvučiť automobil ale preniesť hudbu a obraz z vašej obývačky do vášho auta tak, aby sa posluch v aute nestal len nutným z doplnkom ale jeho plnohodnotnou súčasťou.

Pri výbere komponentov sa orientujeme na výrobky etablovaných výrobcov ktoré sú zárukou dlhodobej spokojnosti a životnosti. V našej ponuke nájdete komponenty nielen z kolísky car audio U.S.A. ale aj Európy a Japonska. Vždy pre Vás vyberáme len to najlepšie. V súčasnej dobe, keď sa aj napriek dohodnutým otvorom pre reproduktory väčšina výrobcov automobilov vytvára atypické montážne otvory, pri inštalácii sa spoliehame na vlastnoručne vyrábané masívne redukčné MDF podložky a vytlmenie dverí pomocou rôznorodých materiálov ktoré účinne eliminujú rezonancie. Našim cieľom je vytvoriť pre reproduktor masívnu ozvučnicu, ktorá nebude pracovať ako ďalšia membrána, ktorá vytvára svojím pohybom ďalšie škodlivé zvuky.
Ako doplnok používame antirezonančné hmoty na báze bituménu ktoré účinne pomáhajú tlmiť rezonancie plechových častí. Keďže subwoofer, ktorý stal už bežnou súčasťou každého stereo aj multikanálového systému, zaberá v automobile najviac úžitkového miesta vlastnoručne navrhujeme a vyrábame špecifické ozvučnice (uzatvorená, bass-reflex, band-pass...) ktoré sú optimalizované pre konkrétny automobil. Ich tvar je navrhnutý vždy tak, aby sme maximálne využili batožinový priestor a sú navyše vybavené zapusteným profesionálnym konektorom, ktorý zabezpečuje 100% ochranu pred skratom a náhodnému odpojeniu a zabezpečuje súčasne dlhodobý a spoľahlivý kontakt aj pri vysokom prúdovom zaťažení. Pre tento typ subwoofrových ozvučníc používame reproduktory s malým pracovným objemom a vysokou lineárnou výchylkou (nízkym skreslením). Rýchlo odpojiteľný konektor vám v prípade potreby umožní vybrať subwoofer z batožinového priestoru v priebehu niekoľkých sekúnd.

Pri prepojovaní komponentov používame na mieru vyrábané vysokokvalitné káble a s pozlátenými koncovkami ktoré sú letované spájkou s obsahom striebra. Tento spôsob spojenia zaručuje takmer dokonalý kontakt aj náročnom prostredí automobilu. Výroba káblov nám umožňuje použiť pri inštalácií len skutočne potrebné dĺžky a vyššiu flexibilitu. Spojovací materiál používame len od dlhoročných osvedčených dodávateľov a pri výbere kladieme dôraz na účelnosť, dlhodobú spoľahlivosť a primeranú cenu. Pri inštalácií využívame široké kombinácie osvedčených klasických aj najmodernejších technológií vždy na základe konkrétnych potrieb a nie aktuálnych módnych trendov, pričom sú častokrát výsledkom vlastného vývoja. Kedže audio systém nestačí komponenty len nainštalovať ale je nutné ich aj nastaviť. Pre testovaní používame širokú paletu nahrávok od bežnej produkcie ako aj najlepšie audiofilské nahrávky od vydavateľstiev Chesky Records, Reference Recordings, DMP a pod. V blízkej dobe uvedieme do prevádzky zvukové meracie zariadenia s rozlíšením až 1/32 oktávy s možnosťou merať akustický tlak až 160dB v rozsahu od 13 Hz.

 ©2010 Fast Forward s.r.o. Odporúcame: