NAJ.sk

 

ZR525-CSi

Nominálny priemer basového reproduktoru:    130 mm ( 5.25")
Priemer montážneho otvoru basového reproduktoru:    59 mm
Mriežka basového reproduktoru:    Priložená
Typ a priemer výškového reproduktoru:    25 mm (1.0") hliníková kupolovitá membrána
Montážna hĺbka výškového reproduktoru:   10.3 mm
Trvalá výkonová zaťažiteľnosť:    75 W na kanál
Doporučený výkon zosilňovača :    40 W - 150 W RMS / kanál
Nominálna impedancia systému:    4 ohmy
Citlivosť systému:    89.5 dB @ 1 W / 1m
Frekvenčný rozsah systému:    53 Hz - 25 kHz ± 3 dB
Cena:
926.11 €
27900 SKK
 
 Downloady:
 DataSheet pre tento produkt
Nová séria referenčných komponentných systémov plne demonštruje posadnutosť JL AUDIO presnou reprodukciou zvuku. Každý krok vývoja ZR postup bol zameraný na dosiahnutie kvality reprodukcie takej úrovne ako ešte nikdy doteraz. Implementáciou vlastných technológií a intenzívnou optimalizáciou mechanických, elektromagnetických systémov a výhybiek, séria ZR opäť zdvihla latku auto hi-fi kvality.

Výškový reproduktor ZR:
Výškový reproduktor ZR ponúka množstvo detailov a nekomprimovanú dynamiku, vďaka starostlivo vyváženému návrhu a nemeckej precíznosti výroby. Ultra-ľahká hliníková membrána je jemne zavesená v závese zo syntetického kaučuku, vypuklý profil závesu tlmí zvyškové rezonancie a zabezpečuje vyrovnaný prenos najvyšších frekvencií. Pre ďalšie zníženie hmotnosti je použitý NOMEX®-ový former cievky. Vysoko-výkonný neodýmový magnet a obrábané pólové nástavce zabezpečujú dynamicky stabilné pole pre kmitaciu cievku s nízkou hmotnosťou. Pre dosiahnutie optimálnych vlastností je každý pár reproduktorov ZR skúšaný a párový s toleranciou 1 dB.
Veľmi plytký zapustený systém (hlboký len 10.3 mm) uľahčuje včlenenie ZR reproduktorov do ľubovolného interiéru vozidla, pričom elegantná kovový rám mriežky len dopĺňa tento vysokosofistikovaný systém. V príslušenstva sa nachádzajú aj úchyty pre ďalšie dva druhy montáže.

Basové reproduktory ZR:
Na zákazku skonštruované, vlastné hliníkové odliatky košov reproduktorov koše boli navrhnuté tak, aby poskytovali maximálne otvorenú zadnú časť zatiaľ čo súčasne využívajú patent JL AUDIO chladiaci systém "elevated frame“. Táto technológia chladenia, ktorú používajú aj JL AUDIO subwoofre série W7, umožňuje prietok vzduchu bezprostredne cez kryciu dosku ku kmitacej cievke vinutia a výrazne zlepšuje linearitu pri všetkých posluchových úrovniach.
Vo vnútri motorového systému, ktorý bol optimalizovaný pomocou DMA, sú vrchná a spodná, pólový nadstavec obrobené CNC technológiou ktorá oproti bežným kovaným alebo lisovaným dielom zabezpečuje neporovnateľne vyššiu mieru presnosti. Kmitacia cievka s ultra-tenkého drôtu ktorá impregnovaná vlastným lepidlom s vysokou tepelnou stálosťou navinutá na hliníkovom formeri ktorý zlepšuje prestup tepla čo zvyšuje spoľahlivosť a linearitu pri vysokých hladinách výkonu.
Pre rozhodujúce časti ako membrána a časti tlmenia sme sa opäť obrátili sa na nášho partnera v Nemecku spoločnosť Kurrt Müller & Co., vďaka svojej dlhoročnej stálosti kvality a úzkostlivej kontrole má vysokú reputáciu medzi výrobcami reproduktorov. Minerálmy-plnená polypropylénová membrána s nízkou hmotnosťou a závesy z butylovej gumy zabezpečujú prirodzené stlmenie a poskytujú ne-zafarbený, neutrálny prenos stredov bez akejkoľvek "syntetickej príchuťe". Kurt Müller & Co. súčasne dodáva pre ZR basové reproduktory aj symetricky zvlnený, hybridne tkaný vlnovec.

Výhybky ZR:
Výnimočný komponentný systém si vyžaduje kritickú pozornosť pri návrhu zapojenia a výbere komponentov výhybky. Pri sérii ZR, JL AUDIO využilo všetky prostriedky aby ponúklo väčšiu flexibilitu nastavenia ako kedykoľvek predtým pričom sú použité najkvalitnejšie kondenzátory, cievky a odpory.
Výškový reproduktor sa pripája pomocou hornopriepustného filtru BUTTERWORTH druhého rádu, ktorý tvoria najkvalitnejšie metalizované polypropylénové kondenzátory s 5% toleranciou, v kombinácii s nízko stratovými vzduchovými navinutými s drôtu s prierezom 1,5mm2. Päť úrovní hlasitosti je možné nastaviť pomocou vyberateľných kolíkových mostíkov pripájajúcich skupinu vysokokvalitných, bezindukčných, nemagnetických, 1% -ných odporov MILLS™ ktoré sú namontované k hliníkovému chladiču.
Dolnofrekvečnú časť výhybky tvorí filter prvého rádu filter so štyrmi užívateľom definovateľnými hodnotami úrovne zdôraznenia stredných frekvencií, pomocou na zákazku vyrábaných sériových segmentov, vzduchových cievok (dlhá, valcovitá konštrukcia v každej ZR výhybke). Úroveň stredových frekvencií sa nastavuje pomocou masívneho mosadzného mostíka namontovaného v každej výhybke, ktorý umožňuje užívateľovi prispôsobiť priebeh prenosu rôznym uhlom montáže a posluchovému prostrediu.
Konektory na každej výhybke sú tvorené pomocou poniklovaných masívnych konektorov s možnosťou štandartného alebo bi-wiring/bi-amping zapojenia (vyberateľnou vnútornou prípojkou).
Všetky tieto špičkové komponenty sú uzatvorené v novo navrhnutej polykarbonátovej krabičke skriňa s elegantným kovovým logom "ZR", ktorý bude len dopĺňať každú high-end inštaláciu.


* Použitý konverzný kurz 1 EUR = 30,126 SK
 
 ©2010 Fast Forward s.r.o. Odporúcame: