NAJ.sk

 

Z6

2 pásma, 16,5 cm bas,3 ohmy, Hud.výkon 400W, 90 dB, 40-22000 Hz
Cena:
1390.83 €
41900 SKK
 
 Downloady:
 DataSheet pre tento produkt
Z series - Referenčné automobilové komponentné reproduktory

Nová Z séria reprezentuje obrovský technický potenciál a dokonalosť, ktorých výsledkom bolo vytvorenie automobilových komponentných reproduktorov s výnimočným rozsahom basov a vyrovnanosťou, najväčším rozlíšením, najlepším vyvážením od oktávy k oktáve a vysoko štylizovaným návrhom, ktorý minimalizuje cenu a problémy pri inštalácií.
·   Z basový reproduktor s hliníkovým fázovým nástavcom maximalizuje rozsah hlbokých frekvencií, rozptyl tepla a účinnosť
·   Vystuženie membrány dlhými uhlíkovými vláknami poskytuje výnimočný pomer pevnosti a hmotnosti
·   BOSTON VR® výškový reproduktor s AMDÔ je optimalizovaný pre použitie v automobiloch
·   Výškový reproduktor môže byť nainštalovaný v osi basového reproduktora, ako zapustený, so sklonom alebo na povrchu
·   Výhybka štvrtého rádu veľmi zlepšuje vyžarovanie mimo osi reproduktora
·   Ochrana výškového reproduktora stlmí výstup v prípade preťaženia
·   Kompatibilné s továrenskými otvormi (štyri rôzne montážne podložky)

HLINÍKOVÝ KÔŠ BASOVÉHO REPRODUKTORA – Tuhý, odlievaný hliníkový kôš udržuje všetky pohyblivé časti dokonale vystredené aj počas krkolomnej jazdy —a ukrýva veľké, veľmi silné magnetické obvody. Rozmerné otvory v koši súčasne umožňujú plynulé prúdenie chladiaceho vzduchu.

HLINÍKOVÁ ASYMETRICKÁ ZÁKLADŇA - Zabezpečuje pevný základ pre výškový reproduktor. Zabudovaná v chladiči, ktorý odvádza prebytočné teplo z výškového reproduktora a zvyšuje zaťažiteľnosť. Základňa súčasne slúži ako ozvučnica výškového reproduktora a zlepšuje prenosový rozsah.

HLINÍKOVÝ FÁZOVÝ NÁSTAVEC - Slúži ako akustický filter, ktorý zlepšuje rozsah basového reproduktora. Hliník súčasne odvádza teplo z kmitacej cievky a maximalizuje výkonovú zaťažiteľnosť.

TERMINÁLY BASOVÉHO REPRODUKTORA - Polykarbonátový držiak terminálov basového reproduktora slúži ako integrovaná prípojka pre vodiče výškového reproduktora.

VÝHYBKY - Z výhybky sú špeciálne navrhnuté pre každý systém. Zapojenie výhybky umožňuje Bi-amp zapojenie a je zostavená z vysokokvalitného plošného spoja, súčiastok najvyššej kvality a kovovej skrinky.

Od počiatku boli Z navrhované pre jednoduchú inštaláciu do skoro každého automobilu. Bez týchto zdanlivo jednoduchých znakov, by všetky ostatné tvrdé kritéria na zvuk boli zbytočné. Na to aby boli Z kompatibilné so širokým rozsahom automobilov, sme pridali ku každému systému Z6, štyri montážne adaptéry—160mm, 165mm, a 12 mm podložku a 5x7-inch platňu. Ak pri inštalácií použijete jeden z týchto štyroch adaptérov, Z budú bez námahy vyhovovať väčšine továrenských otvorov.

Pre ďalšie zjednodušenie inštalácie a zlepšenie vzhľadu, Z obsahuje držiak pre montáž v osi ako základné umiestnenie výškového reproduktora. Tento návrh eliminuje potrebu dodatočného umiestňovania výškového reproduktora, ale súčasne zabezpečuje najkonzistentnejšiu reprodukciu a zaručuje bodové akustické zobrazenie. Držiak pre montáž v osi je vyrobený z liateho hliníku, poskytuje pevný základ pre výškový reproduktor a odvádza prebytočné teplo z výškového reproduktora a zvyšuje zaťažiteľnosť. Z5 a Z6 sa dodávajú s nainštalovaným držiakom pre montáž v osi.

Z výškový reproduktor je derivátom z mnohokrát oceneného výškového reproduktora Boston VR® —rovnaký výškový reproduktor je použitý aj v našej vlakovej lodi referenčnom systéme pre domáce kino VR-M™. Urobili sme modifikácie ktoré optimalizujú AMD™ špeciálne pre Z systém a použitie v automobiloch. Výsledkom je doteraz najlepší automobilový výškový reproduktor Boston aký sme kedy vyrobili. Pre zachovanie súdržnosti, je nový Z výškový reproduktor kompatibilný s celým existujúcim montážnym príslušenstvom výškových reproduktorov ProSeries®.

Z basový reproduktor je vyrobený na základe vysoko modifikovaného hliníkového koša ProSeries. Obruba magnetu bola pretiahnutá nadol aby ukryla oveľa robustnejší pohonný Z systém, a boli zväčšené otvory v koši, aby sa vytvorilo viac priestoru pre prívod chladiaceho vzduchu a rozšírenie rozsahu basov. Pre zlepšenie zaťažiteľnosti, tonálneho vyváženia a ako stabilná montážna základňa pre montáž v osi bol použitý hliníkový fázový nástavec /AMD. Nakoniec, bola vybraná membrána z dlhými spletanými uhlíkovými vláknami pre ich výnimočný pomer tuhosti a hmotnosti.

Srdcom systému je Z výhybka. Uložená je v kovovej krabici a 2-mm hrubý dvojstranný plošný spoj je osadený najkvalitnejšími súčiastkami. Zapojenie hornej a dolnej priepuste štvrtého rádu, umožňuje maximalizovať flexibilitu umiestňovania výškového reproduktora a rozsah mimo osi. Pod odnímateľným panelom s logom sú umiestnené, tri ovládacie spínače: Spínač #1 určuje či je použitá výhybka použitá v bi-amp alebo normálnom režime; spínač #2 ovláda útlm výškového reproduktora; a spínač #3 ponúka nastavenie vykreslenia basov. Ochrana výškového reproduktora je realizovaná obvodom, ktorý v prípade preťaženia utlmí výškový reproduktor. Na minimalizovanie prevádzkovej teploty sú všetky výkonové odpory umiestnené na spodnej strane plošného spoja v kanáloch v bloku hliníkovej základne výhybky.


* Použitý konverzný kurz 1 EUR = 30,126 SK
 
 ©2010 Fast Forward s.r.o. Odporúcame: